• support@avodazmanit.co.il
אזור אישי
תוצאות החיפוש שלך

דרוש מהנדס מכונות פרילנסר – חיפוש עבודה בתחום הנדסת מכונות

פורסם ע''י צוות האתר עבודה זמנית ב יוני 3, 2020
| 0

בוגרי תואר בהנדסה – טיפים למציאת מקום העבודה הראשון

ארבעת שנות הלימודים עברו חלפו להן ועכשיו, רגע לפני שאתם מסיימים את המבחנים האחרונים עולה התהייה הבסיסית ביותר- איך מתחילים לחפש עבודה. במיוחד עם עד לנקודה זו צברתם אינספור שעות של ניסיון אקדמי, בכתיבת עבודות וביצירת מודלים, ולא ממש עסקתם בפועל במשרות הקשורות לתחום ההנדסי שלמדתם. הפתרונות הם רבים ואתם יכולים לראות במדורי החיפושים מודעות "דרוש מהנדס מכונות פרילנסר" או "דרוש שכיר בתחום הנדסת המכונות" והבלבול יגרום לכם לקחת החלטות לא נכונות. מסיבה זו אתם קודם כל צריכים להבין מה הן הדרישות מכם ושלכם, ורק לאחר מכן להתחיל לחפש את המשרה המיוחלת.

שכיר או פרילנס – מה ההבדלים ואיך להתקבל לכל משרה?

"דרוש מהנדס מכונות פרילנסר" היא כותרת למודעת דרושים שהולכת וצוברת תאוצה בימים אלו. ההבדל המרכזי בין שכיר לפרילנסר הוא האחריות. שכיר הוא אדם שנכנס לשירות החברה, מקבל את השכר ישירות מהעסק ומשלם את כל המיסוי והחובות הביטוחיות בתוך תלוש השכר. לחילופין פרילנסר הוא נותן שירות חיצוני לחברה, אשר מחזיק בידע או ניסיון מקצועי כדי לספק שירותים ספציפיים. זו יכולה להיות דריסת הרגל הראשונית שלכם בעולם ההנדסה המקצועי, עם משרות קטנות, זמניות או ממוקדות מטרה שלקחתם לאורך שנות הלימודים, או עבודה לטווח האורך על מול חברות גדולות יחסית. מתן שירותים כפרילנס מאפשר לכם לשלב בין עבודות (גם כשכירים וגם כסטודנטים), כך שיש לכם את חופש הפעולה להרחיב אופקים ולהעלות את ממוצע השכר. ואולם, תהליך הראיונות המוכר מעולם השכירים לא תמיד מתאים לתחום הפרילנס. ייתכן וכדי להשיג לקוחות ראשונית תידרשו להציג תיק עבודות וזו כבר משימה מורכת שדורשת ניסיון.

יכולות ומוטיבציות שאתם ממש רוצים להציג בתהליך הגיוס

גם אם אין לכם תיק עבודות עשיר, אתם עדיין יכולים לבסס את הקריירה שלכם כפרילנסרים בעולם ההנדסה. זאת, בעיקר על בסיס ראיונות אישיים, כישורים ומוטיבציות. בכל פעם שאתם מתקשרים עם מפרסם מודעה נסו כמה שיותר מהר להגיע לשיחת הטלפון. בה יוכל המפרסם להתרשם מהנכונות שלכם, ממידת הלהיטות ומהיכולת לבסס יחסי עבודה לטווח האורך. אלו הם פרמטרים חשובים אמות מונים למי שמחפש עובדים מקצועיים ומסורים, לעיתים הרבה יותר מאשר תיק עבודות מרשים. הפן האנושי הוא הקלף המנצח ואם אתם מצליחים לנהל אותו בצורה טובה, יהיה לכם קל מאוד להשיג את הלקוח הראשון שלכם.

מענה מקצועי למודעות דרושים – הוא מענה ממוקד מטרה

מעצם הפנייה למועדות הדרושים אתם מציבים את עצמכם לבחינה של מגייסים. וזו היא בחינה שיפוטית ולעיתים קרה ומנוכרת. מסיבה זו אתם רוצים לעשות הכל כדי לבלוט אל מול הפונים האחרים ויש רק דרך אחד לעשות זאת – להיות ממוקדי מטרה. נסו לפנות רק למשרות בטווח הכישורים והשכר שמתאים למצבכם המקצועי. פנייה למשרות מתקדמות תגרום כמעט תמיד לפסילה אוטומטית של קורות החיים. גם פנייה למשרות שהתנאים בהן (כמו מיקום או שעות עבודה) מגבילים אתכם, היא החלטה לא נכונה שכן התהליך ייגמר במהרה והרושם הראשוני לא יהיה חיובי. אל תשכחו שבשוק הקטן של ישראל, מגייס שדחה אתכם היום יכול לפגוש אתכם מחר, ולכן חשבו על העתיד כאשר אתם מחפשים את המשרה הנוכחית.