• support@avodazmanit.co.il
אזור אישי
תוצאות החיפוש שלך

מחפשים עבודה בימי הקורונה? – זו הכתבה בשבילכם!

פורסם ע''י צוות האתר עבודה זמנית ב אפריל 28, 2020
| 0

מדינת ישראל והעולם כולו נמצאים בימים אלו בתקופה מאתגרת שלא נראתה מעולם, בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. תוך שבועות ספורים התהפך העולם על פיו וכולם מתבקשים להישאר בבית ולא לצאת החוצה, במטרה למנוע את התפשטות וירוס הקורונה. עולם העבודה הוא אחת הזירות המרכזיות שהושפעו מהשינוי הפתאומי. בעוד שרק עובדים המוגדרים על ידי המדינה כעובדים חיוניים מורשים לצאת לעבודה, יתר העובדים נשארו בבית. מקומות עבודה רבים הוציאו את העובדים שלהם לחופשה ללא תשלום (חל"ת) שמשמעותה שחרור העובד לקבלת דמי אבטלה והפסקת משכורתו וזכויותיו עד להודעה חדשה.

זוהי ללא ספק תקופה קשה עבור עובדים רבים שנשארו ללא מקור פרנסה יציב. לשמחתנו, גם במצב החדש הזה ישנו אור בקצה המנהרה – מקומות עבודה חדשים נפתחים מידי יום ואיתם הזדמנויות נהדרות לתעסוקה בזמן החל"ת (וגם אחריה) עבור שכירים וגם פרויקטים חדשים לעצמאיים. מרשתות המזון ועד לחברות הייטק – הנה לכם מגוון העבודות הפתוחות בשוק.

שליחים – שליחים – שליחים

בעוד הסגר הולך ומתהדק מידי יום, עיקר הסחר המתנהל במדינה נעשה על ידי שליחים. הציבור מורשה לצאת אך ורק לצורך קניות ברשתות המזון והפארם אך מעדיף שלא לצאת בכלל מהבית ולקנות דרך האונליין. כל יתר החנויות והמסעדות התבקשו לסגור את הדלתות והותר להן למכור רק במשלוחים. המצב החדש הזה יצר דרישה לכמות עצומה של שליחים, כך שכל מי שברשותו רכב או קטנוע יכול להצטרף למערכה. השליחים החדשים עוברים הדרכה וירטואלית ויכולים להתחיל מיד בעבודה זמנית או קבועה. השכר הממוצע עבור שליח הוא כ-80 ₪ לשעה וניתן לעבוד כמות גדולה של שעות.

המקום הכי חם בשוק – רשתות המזון והפארם

מרכז החיים במדינה עבר אל רשתות שיווק המזון והפארם. כולם יושבים בבית ובין סרט לסדרה בבינג' לא מפסיקים לאכול. רשתות השיווק עובדות 24 שעות ביממה ומשוועות לעובדים בכל מגוון התפקידים הקיימים: סדרנים, קופאים, מלקטים (אלו האנשים שאוספים את המשלוחים), מלגזנים ועוד. מערך שרות הלקוחות הוא אחד מהתפקידים המבוקשים ביותר כעת ברשתות אלו, הן עבור רשתות השיווק עצמן והן עבור חברות חיצוניות המספקות שרות לקוחות למגוון עסקים.

גם בהייטק ממשיכים לגייס עובדים!

ענף ההייטק הוא אחד הענפים העמידים ביותר לזמנים שכאלו, בהם אנו נדרשים לעבוד מהבית. יותר מכך, דווקא בתקופה המאתגרת הזו שבה אנחנו משנים בזמן מאוד קצר את הרגלי החיים שלנו, יש לענפי ההייטק המון מקום לשלב את הפתרונות החדשניים שלהם וחברות הייטק רבות ממשיכות לעבוד כרגיל, להתרחב ולגייס עובדים חדשים. בין מגוון המשרות שמציעות חברות ההייטק ניתן למצוא תפקידי פיתוח, שיווק ומכירות, מפתחי תוכנה וחוקרים ליחידות המחקר, אנשי אוטומציה, מנהלי מוצר, אנליסטים, מנהלי פרויקטים וכמובן מהנדסים לתפקידי פיתוח שונים, לתכנון ולבקרת ייצור.

תהליך הקליטה וההכשרה בחברות ההייטק מתבצע אונליין. העובדים החדשים עוברים ראיונות עבודה כמעט כרגיל דרך מסך המחשב ולאחר קליטתם לעבודה הם זוכים להכשרה מלאה, גם היא דרך המסך. בזמן העבודה מתקיימות פגישות צוותיות באופן שוטף דרך אפליקציות מותאמות ברשת, כך שהעבודה בענף זה ממשיכה כסדרה ואף גדלה.

חקלאות ותעשייה – עבודה חיונית ליציאה מהבית

למי שכבר נמאס לשבת בבית ולראות את השדות והטבע רק במסך הטלוויזיה או במקרה הטוב דרך החלון, קיימת אפשרות נהדרת לעבודה חקלאית. הירקות והפירות הנדרשים כל כך בשוק בימים אלו, לא שמעו שיש מגפת קורונה ומישהו צריך לקטוף וללקט אותם. משרות חקלאיות של קטיף וליקוט פתוחות בשפע לכל מי שירצה בכך. גם עולם התעשייה לא נח: מיטב המפעלים בכל חלקי הארץ משוועים לעובדי תעשייה וייצור בכל הקווים ובמיוחד במפעלים לייצור מזון ותרופות, שהגבירו מאוד את קצב הייצור שלהם לאור המצב החדש.

ולעצמאיים שביניכם  

עבודה מהבית היא נחלתם של מרבית הפרילאנסרים העצמאיים שעוסקים במקצועות חופשיים מגוונים. בעת הזו, כשמאות אלפי אנשים הפסיקו את עבודתם הקבועה, עומדים העצמאיים מול תחרות גדולה יותר עם אלה שמבקשים להתפרנס בזמן שהותם הזמנית בבית ומשנים את כללי העבודה והתמחור בשוק הזה. לשמחתם של העצמאיים, המצב החדש יוצר גם המון הזדמנויות לפרויקטים חדשים ומעניינים. שוק המסחר, שעשה מפנה חד לכיוון המסחר המקוון, מבקש פתרונות מדיה ותוכן רבים הכוללים בניית אתרים, תפעול אתרי מכירות, ניהול מדיה, יצירת סרטוני הדרכה ופודקאסטים, צילום ועריכת תמונות, כתיבה שיווקית, הפקת תוכן, תרגום ועוד.

ענף נוסף הקולט עצמאיים הוא ענף התמלול. בתחום זה ישנו שפע של עבודה וככל שעולה השימוש בתוכן האלקטרוני הוא רק הולך ומתרחב. חברות התמלול מחפשות עצמאיים רבים בתחום זה, ולאחר מבחן אינטרנטי שיערכו למועמדים הן מציעות עבודה בעלות ממוצעת של 2.5-3 שקלים למילה.

אז בתוך כל המצב החדש הזה, ולצד דאגות הפרנסה שהוא מביא איתו, שמחנו להראות לכם ששוק העבודה לא נח וממשיך לחפש עובדים במרץ. אנו באתר 'עבודה זמנית' נמשיך ללוות אתכם בדרך למציאת העבודה המתאימה לכם ביותר בזמן המשבר וגם בזמנים הנהדרים שיגיעו אחריו.